Velikost textu

Aktuality

bře
18

Zpravodaj Několika větami Únor 2020

V těchto dnech je distribuován zpravodaj Několika větami za měsíc únor 2020.
I zde naleznete informace obce o součané situaci.
Zpravodaj je přílohou této aktuality.

[ Podrobnosti ]

bře
18

Informace o novém komunikačním portálu MOBISYS

Naše obec zavádí novinku v komunikaci se svými občany. Je jím komunikační portál MOBISYS, přes který můžete dostávat informace o dění v obci formou zpráv dvěma způsoby:
- do mobilní aplikace MojeObec
- SMS zprávou do mobilního telefonu
Mobilní aplikace MojeObec
Tuto aplikaci si můžete stáhnout do chytrého telefonu přes aplikaci Google Obchod Play (systém Android) nebo AppStore (systém iPhone). Aplikace je ke stažení zdarma. Aplikace má v podstatě 3 stránky, kde na první stránce jsou základní informace a kontakty na obec Vonoklasy, na druhé budete dostávat zprávy od obce včetně obrázkových příloh a na třetí stránce můžete posílat své podněty obci také s možností přiložení obrázku (fotky).
V průběhu instalace aplikace prosíme vyplňte své jméno i tel. číslo. Tato data nebude provozovatel aplikace ani obec nijak dále používat, poslouží pouze pro náš přehled, kdo je v našem systému zaregistrován a zpětnou kontrolu, komu byla jaká zpráva doručena. Zároveň při přihlášení do této aplikace bude občan vymazán z původního seznamu telefonních čísel pro posílání SMS zpráv. Odhlášení ze systému se provede odinstalací aplikace.
SMS zpráva do mobilního telefonu
Jedná se o klasické SMS zprávy, na které jste byli doposud zvyklí pro ty, kteří nevlastní chytrý telefon nebo si z nějakého jiného důvodu nestáhnou nebo nebudou používat aplikaci MojeObec. Občané, kteří byli již zařazeni v předešlém systému SMS brány budou dostávat touto formou informace i nadále. Ti, kteří si stáhnou aplikaci MojeObec, budou z tohoto seznamu SMS následně vymazáni. Je to jednak z důvodu, aby občan nedostával stejné informace dvakrát (do aplikace MojeObec a přes SMS) a zároveň z důvodu uspoření obecních prostředků. V režimu systému aplikace MojeObec jsou totiž zprávy rozesílané do aplikace zdarma a obec platí jen roční paušál za provozování systému, kdežto u SMS zpráv je to jiné - ty platí obec zvlášť za každou poslanou SMS.  V případě nového zájemce, který dosud nebyl registrován ve stávajícím systému a chce dostávat jen SMS zprávy, je možné se přihlásit do systému na OÚ Vonoklasy osobně, písemně nebo telefonicky, tak jak tomu bylo doposud. Odhlášení ze systému SMS zpráv se provede také nahlášením na OÚ Vonoklasy osobně, písemně nebo telefonicky.


Bližší informace o ochraně osobních údajů naleznete na https://www.mobisys.cz/gdpr.
Upozornění pro zvídavé občany: Systém Mobisys má i více možností, které však obec Vonoklasy prozatím nevyužívá. V současné době je aktivován jen systém Mobisis Informace.


Na závěr ještě jednou prosíme občany o součinnost s obcí a vyplnění svých přihlašovacích údajů při stahování aplikace MojeObec. Na základě těchto údajů budete vymazáni z původního seznamu SMS brány. Je to jednak z důvodu, aby občan nedostával stejné informace dvakrát (do aplikace MojeObec a přes SMS) a zároveň z důvodu uspoření obecních prostředků za zbytečně dublované SMS zprávy. Obec totiž každou poslanou SMS platí, kdežto zprávy do aplikace MojeObec jsou zdarma!!!

Děkujeme a přejeme Vám i obci, aby nový informační systém MOBISYS zkvalitnil naši vzájemnou komunikaci.


 

bře
17

Na úřední desku byl vyvěšen nový dokument

- Zápis č.9 ze zasedání zastupitelstva obce Vonoklasy.
Tento dokument naleznete po rozkliknutí záložky "Úřední deska".

bře
17

Na úřední desku byl vyvěšen nový dokument

- Zadávací dokumentace pro VŘ akce "Obnova místních komunikací Vonoklasy"
Tento dokument naleznete pod záložkou "Úřední deska".

bře
16

Informace o novém krizovém opatření nouzového stavu ze dne 15. 3. 2020

V návaznosti na nouzový stav ze dne 12.3. z důvodu ohrožení šířící se epidemie viru SARS CoV-2 vláda včera vyhlásila na období od 16.3. do 24.3. 2020 nové krizové opatření, z něhož nejdůležitější pro naše občany je bezpochyby zákaz volného pohybu osob na území celé České republiky. V tomto dokumentu jsou také určeny výjimky pro případy, kdy toto nařízení neplatí. Nalezneme zde i další opatření na omezení provozu výkonu státní správy a jiná doporučení zaměstnavatelům atd..
Celé znění nového usnesení vlády je přílohou této aktuality.


V souvislosti s tímto opatřením dochází v obci Vonoklasy pro období 16.3 – 24.3. 2020 k těmto změnám:
- úřední hodiny obecního úřadu jsou upraveny na
  Po 15 - 18 hod
  St  15 - 18 hod
- otevírací doba sběrného dvora se upravuje na
   Po   9 – 10 hod
   Čt  16 – 17 hod
- provoz restaurace Na Vyhlídce je i nadále uzavřen
- autobusová linka č. 644 má prázdninový provoz


Zároveň vyzýváme ty občany, kteří zůstali v souvislosti s krizovým opatřením doma, aby využili nabídky místní prodejny potravin „Koloniálu U Naší Káči“.   Otevírací doba je:
Po, St, Čt     7:00 - 10:30  / 15:00 – 17:00
Ut, Pá, So    7:00 - 10:30
Paní Guntherová je připravena na zvýšenou poptávku i na rozšíření sortimentu. Přijímá i větší objednávky na pekárenské, mléčné i masné výrobky. Po domluvě je možný i rozvoz přímo k občanům domů. Telefon 733 175 401.


Opět prosíme občany, aby zachovali klid a rozvahu, sledovali jen informace z důvěryhodných zdrojů, sledovali svůj zdravotní stav, chránili své blízké, zejména starší osoby, vycházeli jen opravdu v nejnutnějších případech a pokud už by to bylo nezbytné, zachovávali odstup od ostatních osob min. 2 m.


Přejme si navzájem pevné nervy a hodně zdraví.

[ Podrobnosti ]

bře
15

Informace o nouzovém stavu ČR

Vážení spoluobčané,
jak jistě všichni dobře víte z médií, vláda ČR vyhlásila ve čtvrtek 12. března z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru SARS CoV-2 na území České republiky nouzový stav od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů.

Jedná se o zásadní omezení života našich občanů z důvodu uzavření škol, zákazu veškerých kulturních, sportovních a jiných společenských akcí s počtem účastníků vyšším než 30 osob, zákazu maloobchodního prodeje s uvedenými výjimkami (obchody s potravinami, léky atd..), zákazu provozu restauračních zařízení, omezení nebo zrušení průjezdnosti státních hranic, zrušení mezinárodních letů a další omezení.
Situace se neustále mění a dramaticky vyvíjí a vedení obce Vonoklasy je v každodenním kontaktu s krizovým centrem Středočeského kraje, od kterého získává informace.
V příloze této aktuality jsou k dispozici veškeré dokumenty vydané vládou a jinými orgány k vyhlášení nouzového stavu.

V provozu naší obce se vyhlášený nouzový stav zatím projevil úplným uzavřením hostince Na Vyhlídce a změnou jízdního řádu linky č. 644 na prázdninový provoz (opatření krizového štábu Středočeského kraje). Z plánovaných akcí v době nouzového stavu zůstává zatím jen sázení ovocných stromků v Obcinách, které je naplánováno na sobotu 28. března. Prozatím to vypadá, že by se akce mohla uskutečnit v omezeném a povoleném počtu 30 osob. Uvidíme však, jaká bude aktuální situace, a budeme Vás včas informovat.

V souvislosti s koronavirem jsem se setkal také s dotazy občanů o potvrzení „zaručené“ informace, že je jeden náš spoluobčan nakažen. Nemáme žádné oficiální informace o pravdivosti této zprávy. K doplnění však uvádím, že naše zákony neumožňují povinnost poskytovat vedení obce podobné zdravotní informace a to ani v nouzovém stavu.
Samozřejmě není vyloučeno, že se epidemie naší obci nevyhne. Ani to by však nemělo být důvodem k panice. Důležité je dodržovat pokyny vydané Ministerstvem zdravotnictví, které najdete např. na ministerstvem speciálně zřízených stránkách věnovaných problematice koronaviru:  https://koronavirus.mzcr.cz/ .
Chtěl bych poprosit všechny občany o rozvážné a rozumné chování v tomto stresovém a vypjatém období, kdy se epidemie koronavirové infekce šíří celou Evropou. Zachovejte klid a rozvahu, nepanikařte. Sledujete informace pouze z důvěryhodných médií a samozřejmě věnujte zvýšenou pozornost svému zdravotnímu stavu. Chraňte zdraví svých blízkých, zejména starších osob, nevyhledávejte místa s vyšším počtem osob a pokud možno omezte svůj pobyt na veřejnosti. A ještě jedna, ale neméně důležitá prosba: nevytvářejte si nadbytečné zásoby potravin ani jiného zboží – není k tomu důvod. Vláda ve všech krizových prohlášeních vždy zdůrazňovala, že jedna z priorit v nouzovém stavu bude dostupnost potravin, léků a jiného strategického zboží.


Přeji nám všem, abychom toto stresové a jistě složité období, které je před námi, zvládli pokud možno v klidu a hlavně ve zdraví. 
Tomáš Beneš - starosta obce

[ Podrobnosti ]

bře
11

Na úřední desku byly vyvěšeny nové dokumenty

- OZV č. 1/2020 o nakládání s komunálním odpadem v obci
- OZV č. 2/2020 o nočním klidu
- Ceník vodného a stočného na rok 2020
Tyto dokumenty najdete po rozkliknutí záložky "Úřední deska".

bře
10

Na úřední desku byl vyvěšen nový dokument

-  Rozpočtové opatření č. 1/2020
Tento dokument najdete po rozkliknutí záložky "Úřední deska".

bře
02

Na úřední desku byl vyvěšen nový dokument

- Oznámení o konání 9. zasedání zastupitelstva obce Vonoklasy
Tento dokument naleznete po rozkliknutí záložky "Úřední deska".

úno
20

Zpravodaj Několika větami Leden 2020

V těchto dnech je distribuován zpravodaj Několika větami za měsíc leden 2020.
Zpravodaj je přílohou této aktuality.

[ Podrobnosti ]

úno
03

Na úřední desku byl vyvěšen nový dokument

-  Rozpočtové opatření č. 8/2019
Tento dokument najdete po rozkliknutí záložky "Úřední deska".

led
28

Upozornění na odstávku elektrické energie 13. února

Upozorňujeme, že dne 13. února v době od 8:00 - 11:00 bude odstávka elektrické energie v těchto lokalitách:
ul. Černošická, K Vodárně, Karlická, Na Návsi, Na Vršku, Na Vysoké I, Na Vysoké II, Pod Vrškem.
Bližší info naleznete na odkazu:     
https://www.cezdistribuce.cz/cs/pro-zakazniky/odstavky.html

led
17

Zpravodaj Několika větami Prosinec 2019

V těchto dnech je distribuován zpravodaj Několika větami za měsíc prosinec 2019.
Zpravodaj je přílohou této aktuality.

[ Podrobnosti ]

led
07

Na úřední desku byly vyvěšeny nové dokumenty

- Rozpočet obce Vonoklasy na rok 2020
- Zápis č.8 ze zasedání zastupitelstva obce Vonoklasy.
Tyto dokumenty naleznete po rozkliknutí záložky "Úřední deska".

pro
31

Přání do nového roku 2020

Zastupitelstvo a obecní úřad obce Vonoklasy přeje všem občanům vše dobré a hodně zdraví do nového roku 2020.

pro
23

Upozornění na uzavření obecního úřadu v době vánočních svátků 2019

Upozorňujeme, že ve dnech 23. 12. 2019 - 3. 1. 2020 bude obecní úřad Vonoklasy z důvodu vánočních svátků a čerpání dovolené uzavřen.
V nutných případech volejte 603 320 666.

pro
23

Pozvánka na vánoční zpívání 24. 12. 2019

Obec Vonoklasy a sdružení ToJeVono zve všechny občany na tradiční vánoční zpívání na Štědrý večer 24. 12. 2019 ve 21:30 hod u kaple sv. Václava na návsi. Vánoční koledy s námi bude zpívat operní pěvkyně Ludmila Hudečková - Kromková. Přijďte si zazpívat, dát si svařené víno, trochu si popovídat a popřát klidné svátky svým sousedům.
Pozvánka na akci je přílohou této aktuality.

[ Podrobnosti ]

pro
23

Přání k vánočním svátkům 2019

Zastupitelstvo a Obecní úřad obce Vonoklasy přeje všem občanům klidné a poetické vánoční svátky 2019.

[ Podrobnosti ]

pro
19

Na úřední desku byl vyvěšen nový dokument

- Oznámení o konání 8. zasedání zastupitelstva obce Vonoklasy
Tento dokument naleznete po rozkliknutí záložky "Úřední deska".

pro
16

Zpravodaj Několika větami Listopad 2019

V těchto dnech je distribuován zpravodaj Několika větami za měsíc listopad 2019.
Zpravodaj je přílohou této aktuality

[ Podrobnosti ]

Kontakt

Obec Vonoklasy
Na Návsi 4, Vonoklasy
PSČ 252 28    

+420 257 711 470    
obec@vonoklasy.cz

Najdete nás zde

Úřední hodiny

Obecní úřad
Pondělí
            10 – 18  hod
Úterý
              8 – 16  hod
Středa
            10 – 18  hod
Čtvrtek
               zavřeno
Pátek
              8 – 14  hod

   VEŘEJNÝ INTERNET
Přístup na veřejný internet
  v úředních hodinách

Novinky na emailZrušení odebírání

czech point   datové schránky   veřejný internet   karlštejnsko   životní situace   112   policie ČR   zdravotní služba   Hasičizdravotní služba    Zdravotnická zařízení

Čas poslední aktualizace: 28.05.2024 000 11:50       Oficiální stránky © 2011       webdesign: Origine