Velikost textu

Aktuality

bře
15

Informace o nouzovém stavu ČR

Vážení spoluobčané,
jak jistě všichni dobře víte z médií, vláda ČR vyhlásila ve čtvrtek 12. března z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru SARS CoV-2 na území České republiky nouzový stav od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů.

Jedná se o zásadní omezení života našich občanů z důvodu uzavření škol, zákazu veškerých kulturních, sportovních a jiných společenských akcí s počtem účastníků vyšším než 30 osob, zákazu maloobchodního prodeje s uvedenými výjimkami (obchody s potravinami, léky atd..), zákazu provozu restauračních zařízení, omezení nebo zrušení průjezdnosti státních hranic, zrušení mezinárodních letů a další omezení.
Situace se neustále mění a dramaticky vyvíjí a vedení obce Vonoklasy je v každodenním kontaktu s krizovým centrem Středočeského kraje, od kterého získává informace.
V příloze této aktuality jsou k dispozici veškeré dokumenty vydané vládou a jinými orgány k vyhlášení nouzového stavu.

V provozu naší obce se vyhlášený nouzový stav zatím projevil úplným uzavřením hostince Na Vyhlídce a změnou jízdního řádu linky č. 644 na prázdninový provoz (opatření krizového štábu Středočeského kraje). Z plánovaných akcí v době nouzového stavu zůstává zatím jen sázení ovocných stromků v Obcinách, které je naplánováno na sobotu 28. března. Prozatím to vypadá, že by se akce mohla uskutečnit v omezeném a povoleném počtu 30 osob. Uvidíme však, jaká bude aktuální situace, a budeme Vás včas informovat.

V souvislosti s koronavirem jsem se setkal také s dotazy občanů o potvrzení „zaručené“ informace, že je jeden náš spoluobčan nakažen. Nemáme žádné oficiální informace o pravdivosti této zprávy. K doplnění však uvádím, že naše zákony neumožňují povinnost poskytovat vedení obce podobné zdravotní informace a to ani v nouzovém stavu.
Samozřejmě není vyloučeno, že se epidemie naší obci nevyhne. Ani to by však nemělo být důvodem k panice. Důležité je dodržovat pokyny vydané Ministerstvem zdravotnictví, které najdete např. na ministerstvem speciálně zřízených stránkách věnovaných problematice koronaviru:  https://koronavirus.mzcr.cz/ .
Chtěl bych poprosit všechny občany o rozvážné a rozumné chování v tomto stresovém a vypjatém období, kdy se epidemie koronavirové infekce šíří celou Evropou. Zachovejte klid a rozvahu, nepanikařte. Sledujete informace pouze z důvěryhodných médií a samozřejmě věnujte zvýšenou pozornost svému zdravotnímu stavu. Chraňte zdraví svých blízkých, zejména starších osob, nevyhledávejte místa s vyšším počtem osob a pokud možno omezte svůj pobyt na veřejnosti. A ještě jedna, ale neméně důležitá prosba: nevytvářejte si nadbytečné zásoby potravin ani jiného zboží – není k tomu důvod. Vláda ve všech krizových prohlášeních vždy zdůrazňovala, že jedna z priorit v nouzovém stavu bude dostupnost potravin, léků a jiného strategického zboží.


Přeji nám všem, abychom toto stresové a jistě složité období, které je před námi, zvládli pokud možno v klidu a hlavně ve zdraví. 
Tomáš Beneš - starosta obce


sb030-20-AK (PDF 91.93 kB)
sb031-20 (PDF 127.98 kB)
sb032-20-AK (PDF 106.86 kB)
sb033-20-AK (PDF 91.89 kB)
Usnesení vlády 14.3. (PDF 771.98 kB)
Informace MSMT k nouzovému stavu (PDF 301.54 kB)
Info o krizovém řízení Středočeského Kraje (PDF 328.17 kB)
Koronavir - informace obcím v nouzovém stavu (DOCX 38.44 kB)

 

Kontakt

Obec Vonoklasy
Na Návsi 4, Vonoklasy
PSČ 252 28    

+420 257 711 470    
obec@vonoklasy.cz

Najdete nás zde

Úřední hodiny

Obecní úřad
Pondělí
            10 – 18  hod
Úterý
              8 – 16  hod
Středa
            10 – 18  hod
Čtvrtek
               zavřeno
Pátek
              8 – 14  hod

   VEŘEJNÝ INTERNET
Přístup na veřejný internet
  v úředních hodinách

Novinky na email

Email *:

Jméno *:

Zrušení odebírání

Ke čtení dokumentů

Ikona DOC souboru

MS Word Viewer
(soubory DOC)

Ikona PDF souboru

Acrobat Reader
(soubory PDF)

czech point   datové schránky   veřejný internet   karlštejnsko   životní situace   112   policie ČR   zdravotní služba   Hasičizdravotní služba    Zdravotnická zařízení

Čas poslední aktualizace: 21.09.2020 000 12:39       Oficiální stránky © 2011       webdesign: Origine