Velikost textu

Trvale platná výzva k vypouštění odpadní vody


Vážení občané.

Do kanalizačních stok je možné vypouštět pouze odpadní vodu z domácností (vaření, hygiena, praní, úklid), nikoliv dešťovou vodu ze střech a vodu z bazénů. Odváděním balastních vod do kanalizace dochází k vyplavování biologické báze, což se negativně podepisuje na kvalitě čistícího procesu. Balastní vody musí každý likvidovat na svém pozemku (např. pořízením zádržných nádrží pro zalévání, vsakovacích vpustí apod.).

Vypouštění balastních vod do obecní kanalizace není dovoleno.

Do kanalizačních stok je zakázáno přepouštět lidské fekálie z žump či septiků, stejně tak jako vypouštět zvířecí fekálie z močůvkových jímek. Fekálie jakéhokoliv původu bakterie ničí. Do kanalizace nepaří žádné „pevné“ předměty. Do záchodů bychom neměli vhazovat dámské vložky a tampóny, punčochy a prádlo, použité hadry a utěrky, které se namotávají na rotační zařízení čističky a zablokují čistící proces. Nepatří sem ani odpad z připravované stravy (slupky či odřezky), zbytky nezkonzumovaného jídla (tzv. „setření nedojedeného talíře do záchodu“), prošlé produkty (shnilá zelenina a ovoce, staré kompoty a zavařeniny) apod.

S tím vším si bakterie opravdu neporadí.

Kontakt

Obec Vonoklasy
Na Návsi 4, Vonoklasy
PSČ 252 28    

+420 257 711 470    
obec@vonoklasy.cz

Najdete nás zde

Úřední hodiny

Obecní úřad
Pondělí
            10 – 18  hod
Úterý
              8 – 16  hod
Středa
            10 – 18  hod
Čtvrtek
               zavřeno
Pátek
              8 – 14  hod

   VEŘEJNÝ INTERNET
Přístup na veřejný internet
  v úředních hodinách

Novinky na emailZrušení odebírání

czech point   datové schránky   veřejný internet   karlštejnsko   životní situace   112   policie ČR   zdravotní služba   Hasičizdravotní služba    Zdravotnická zařízení

Čas poslední aktualizace: 19.01.2024 000 13:37       Oficiální stránky © 2011       webdesign: Origine